Evcil Hayvan Sigortası Nedir?
Evcil Hayvan Sigortası Paketleri
Evcil Hayvanım Hastalanırsa Ne Yapacağım?
Zurich Anlaşmalı Veteriner Kliniği Ağı
Sıkça Sorulan Sorular
Neşeli Patiler Evcil Hayvan Sağlık Sigortası
Neşeli Patiler Evcil Hayvan Sağlık Sigortası

Evcil Hayvan Sigortası
Zurich Neşeli Patiler

Türkiye’nin en geniş kapsamlı evcil hayvan sağlık sigortası
 • Kedi ve köpeklerinizin birçok sağlık sorunu, Zurich Neşeli Patiler Evcil Hayvan Sağlık Sigortası ile güvence altında
 • Özenle kurulan Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağı
 • Anlaşmasız kliniklerde Neşeli Patiler güvencesi ile tedavi imkanı
 • Yılda bir kez kuduz veya karma aşısı
 • Kedi ve köpeklerinize özel ücretsiz bakım hizmetleri
Teklif Al Bilgi Almak İstiyorum

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanlarınızın acil durumlar da dahil olmak üzere karşılaşabileceği sağlık sorunlarının tedavisini kapsayan bir sigorta türüdür. Evcil hayvanlarınızın sağlığı bu sigorta ile güvence altında olur.

Türkiye'nin ilk geniş kapsamlı evcil hayvan sağlık sigortası olan Zurich Neşeli Patiler sigortası sayesinde özenle seçilmiş olan anlaşmalı veteriner kliniği ağında sadece katılım payı ödeyerek evcil hayvanlarınızın, kedi ve/veya köpeğinizin, tedavisini sağlayabilir; kuduz veya karma aşısı, tırnak kesimi, göz ve kulak bakımı hizmetlerinden yılda birer kez ücretsiz olarak faydalandırabilirsiniz. Ayrıca, Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağı dışındaki veteriner kliniklerinde de evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz.

Kedi
Kedi

Neden Zurich Neşeli Patiler
Evcil Hayvan Sigortasını Almalıyım?

Zurich Sigorta’nın yıllara yayılan deneyimi, ödüllü başarıları ve güvenilirliği bu kez evcil hayvanlarınızın sağlığını korumak için yanınızda! İhtiyacınıza ve bütçenize uygun alternatifler arasından seçeceğiniz paket ile kedi ve/veya köpeğinizin sağlığını uzman veteriner hekimler ile güvence altına almakla kalmayacak; ayrıca farklı destek hizmetlerinden yıl boyunca faydalanmaya devam edeceksiniz.

Evcil hayvanınızın acil durumlar da dahil olmak üzere yaşayabileceği pek çok sağlık sorununda anlaşmalı veteriner kliniklerinden alınacak aşağıdaki hizmetler, Neşeli Patiler sigortası kapsamında poliçe limitleri dahilinde karşılanır:

 • Muayene, gereken hallerde yatarak tedavi ve ameliyat
 • Dikiş atılması, serum takılması gibi küçük müdahaleler
 • Röntgen, tahlil gibi tetkikler ve modern tanı yöntemleri
 • Tedavide kullanılan ilaçlar
 • Yılda bir kez ücretsiz karma ya da kuduz aşısı

Ayrıca, Zurich anlaşmalı veteriner kliniklerinin yanı sıra anlaşmasız veteriner kliniklerinde de Neşeli Patiler evcil hayvan sigortasından faydalanabilirsiniz.

Zurich Neşeli Patiler Evcil Hayvan Sigortasının Evcil Hayvanıma ve Bana Ne Faydası Olacak?

Neşeli Patiler evcil hayvan sağlık sigortası sayesinde, sigortanızın başladığı günden itibaren kedi ya da köpeğinizin karşılaşabileceği acil bir sağlık sorununda evcil hayvanınızı Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında gönül rahatlığı ile tedavi ettirebilirsiniz. Ayrıca, Zurich anlaşmalı veteriner kliniklerinin yanı sıra anlaşmasız veteriner kliniklerinde de Neşeli Patiler evcil hayvan sigortasından faydalanabilirsiniz.

Neşeli Patiler evcil hayvan sigortası, kedi ya da köpeğinizin ameliyat edilmesi, bir süre anlaşmalı bir veteriner kliniğinde yatırılması gibi tedavi masraflarınızı poliçe limitleri dâhilinde karşılar. Böylece, evcil hayvanlarınızı bütçeniz zorlanmadan gönül rahatlığı ile tedavi ettirebilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanlarınız yılda birer kere karma ya da kuduz aşısı, tırnak kesimi, göz ve kulak bakımı hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilir.

Evcil hayvanınız eğer birine ya da başka bir evcil hayvana fiziki bir zarar verirse, zarar gören kişinin ve/veya evcil hayvanın tedavi masrafları da limitler dahilinde Neşeli Patiler sigortası tarafından karşılanır.

Kedi
Kedi Hastalıkları

Kedilerde Sık Görülen Hastalıklar ve Belirtileri

Kedilerin yakalanabileceği bazı hastalıkları ve belirtilerini inceleyerek uzun yıllar birlikte vakit geçirebilmenin yolları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kedi Hastalıkları

Köpeklerde Sık Görülen Hastalıklar ve Belirtileri

Köpeklerde sık görülen hastalık belirtilerini inceleyerek acil durumlara karşı önlem alabilirsiniz.

Zurich Neşeli Patiler Sigortası Öne Çıkan Özellikleri neler?

Neden Evcil Hayvan Sigortasında Zurich Sigorta’yı Tercih Etmeliyim?

Tüm dünyada 215’ten fazla ülke ve bölgede faaliyet gösteren Zurich Sigorta, yıllara yayılan başarısı ve müşteri memnuniyeti odaklı ürün ve hizmetleriyle; sizin ve sağlığını önemsediğiniz hayvan dostlarınızın farklı gereksinimlerine yönelik yenilikçi ve güven veren ürün ve hizmetler sunuyor. Türkiye’deki ilk geniş kapsamlı evcil hayvan sağlık sigortasını yaratan Zurich Sigorta’nın Neşeli Patiler ürünü, artık tüm veteriner kliniklerinde geçerli. İster özenle seçilen Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağında isterseniz de dilediğiniz veteriner kliniğinde evcil hayvanınızı Neşeli Patiler sigortası güvencesi ile tedavi ettirebilirsiniz.

Neden Evcil Hayvan Sigortasında Zurich Sigorta’yı Tercih Etmeliyim?

Zurich Neşeli Patiler Evcil Hayvan Sigortası Paketleri Nelerdir?

Zurich Sigorta, ihtiyaçlarınıza uygun iki farklı Neşeli Patiler sigortası paketi ile evcil hayvanınızın sağlığını teminat altına alıyor.

Standart Paket

12 taksitle ayda sadece 203 TL
Acil Durumlar

Evcil hayvanınızın zehirlenme, alerjik şok, yüksekten düşme ya da bir kaza geçirme gibi acil müdahale gerektiren durumlardaki tedavisini karşılar.

Kapsanan Örnek Hastalıklar
Zehirlenme
Alerjik şok
Yüksekten düşme
Nöbet geçirme
(bayılma, bilinç kaybı vb)
1 günden uzun süren kusma ve ishal
Deri hastalıkları
(kaşıntı, tüy dökme vb)
İdrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı
Mide dönmesi, ülser, gastrit
Kanser
Orta ve dış kulak iltihabı
Teminat Bedelleri
Yatarak Tedavi
(%20 Katılım Payı*)
Ayakta Tedavi
(%20 Katılım Payı*)
Anlaşmasız Kurum Yatarak ve Ayakta Tedavi
(%40 Katılım Payı*)
22.500 TL
Üçüncü Şahıs Sorumluluk
7.500 TL
Destek Hizmetler

Premium Paket

12 taksitle ayda sadece 435 TL
Acil Durumlar + Hastalıklar

Standard Paket içeriğindeki acil durumlara ek olarak evcil hayvanınızın yaşayabileceği birçok sağlık sorununun tedavisini karşılar.

Kapsanan Örnek Hastalıklar
Zehirlenme
Alerjik şok
Yüksekten düşme
Nöbet geçirme
(bayılma, bilinç kaybı vb)
1 günden uzun süren kusma ve ishal
Deri hastalıkları
(kaşıntı, tüy dökme vb)
İdrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı
Mide dönmesi, ülser, gastrit
Kanser
Orta ve dış kulak iltihabı
Teminat Bedelleri
Yatarak Tedavi
(%20 Katılım Payı*)
Anlaşmasız Kurum Yatarak Tedavi
(%40 Katılım Payı*)
30.000 TL
Ayakta Tedavi
(%20 Katılım Payı*)
Anlaşmasız Kurum Ayakta Tedavi
(%40 Katılım Payı*)
15.000 TL
Üçüncü Şahıs Sorumluluk
15.000 TL
Destek Hizmetler

Neşeli Patiler evcil hayvan sigortası kapsamında eğer Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağında evcil hayvanınızı tedavi ettirirseniz her iki pakette de yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızın %80’i Zurich Sigorta güvencesi altındadır. Örneğin, 1000 TL’lik bir tedavinin 800 TL’si Neşeli Patiler Sigortası kapsamında karşılanır, siz de sadece 200 TL ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz. Eğer Zurich Sigorta ile anlaşması olmayan bir veteriner kliniğinde evcil hayvanınızı tedavi ettirirseniz her iki pakette de yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızın %60’i Zurich Sigorta güvencesi altındadır. Örneğin, 1000 TL’lik bir tedavinin 600 TL’si Neşeli Patiler Sigortası kapsamında karşılanır, siz de sadece 400 TL ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz.

Bilinmesi Gerekenler

Standart ve Premium Paket’i acil durumdaki tedavilerde, ürünü satın aldıktan 1 hafta sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Premium Paket’i acil durumlar dışındaki tedavilerde, ürünü satın aldıktan 3 ay sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Asistans hizmetlerini, ürünü satın aldıktan 1 Ay sonra kullanmaya başlayabilirsiniz

Genetik ve sigorta alınmadan önce olan hastalıklar Neşeli Patiler Sigortası kapsamında değerlendirilmez.

Yatarak tedavi kapsamında aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirsiniz:

Cerrahi Yatış
Evcil hayvanınızın ameliyat olması gereken durumlarda veterinerde yatarak tedavi masraflarını kapsar.

Dahili Yatış
Evcil hayvanınızın ameliyat gerektirmeyen ve tedavisinin en az 24 saat yatırılarak yapılması durumunda yatarak tedavi masraflarını kapsar.

Küçük Müdahale
Evcil hayvanınızın bir yerini kesmesi durumunda dikiş atılması, bir yerini kırması ya da çatlaması durumunda alı ya da atel gibi uygulamalar, bir şey yutması durumunda o cismin çıkarılması, mide yıkanması gibi yatış süresi 24 saati geçmeyen ameliyatsız tedavi masraflarını kapsar.

Ayakta tedavi kapsamında aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirsiniz

Muayane
Evcil hayvanınızın veteriner muayenesini kapsar.

Laboratuar hizmetleri
Tanı ve teşhis için gerekli olan tahlilleri kapsar.

Görüntüleme
Tanı ve teşhis için gerekli röntgen, MR gibi görüntüleme yöntemlerinin masraflarını limitler dahilinde karşılar

İlaç
Veterinerin, evcil hayvanınızın tedavisi için gerek görürse vereceği ilaçların masrafların %80'inini kapsar.

Evcil hayvanınızın, başka birine ya da başka bir evcil hayvana fiziki zarar vermesi durumunda tedavi masraflarını karşılar.

Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağı dışındaki veterinerlere de evcil hayvanlarınızı tedavi ettirebilirsiniz. Hem yatarak hem de ayakta tedavinizin %60’ı Neşeli Patiler sigortası tarafından poliçe limitleri dahilinde ödenir.

Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağı dışındaki veterinerlerde de evcil hayvanlarınızın poliçe kapsamında olan ayakta tedavi masraflarının %60 Neşeli Patiler sigortası tarafından ödenir.

Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağı dışındaki veterinerlerde de evcil hayvanlarınızın poliçe kapsamında olan yatarak tedavi masraflarının %60 Neşeli Patiler sigortası tarafından ödenir.

Destek Hizmetleri kapsamında evcil hayvanınızın güvenliği için oldukça önemli olan mikroçip takılması hizmeti Anlaşmalı Veteriner Kliniği Ağı’nda ücretsiz olarak sunuluyor. Göz ve kulak bakımları ve tırnak kesimi hizmetlerinden yılda bir kez ücretsiz olarak yararlanabilecek hizmetler arasında. Yılda bir kez karma ya da kuduz aşısını Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağında ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Ayrıca Destek Hizmetler kapsamında veteriner hekimlere aklınıza takılan konularda telefonla ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Standart Paket’i seçmeniz halinde;

Standart Paket, evcil hayvanınızın yüksekten düşmesi, araba çarpması, alerjik şok geçirmesi, yabancı cisim yutması, zehirlenmesi, kalp krizi geçirmesi gibi durumlarda tedavilerini karşılar. Bu tarz acil sağlık sorunlarında, Neşeli Patiler Sigortası’nı aldığınız ilk günden itibaren, Zurich Anlaşmalı Veteriner Kliniği Ağı’nda evcil hayvanınızın muayene edilmesi, ameliyat olması, veterinerde tedavi için kalması, dikiş atılması, serum takılması yapılacak küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar Neşeli Patiler Sigorta Standart Paket kapsamında limitler dahilinde karşılanır.

Tüm bunların yanı sıra bu paket evcil hayvanınızın yolda yürürken birini ısırması gibi başkarlarının sağlığını etkilemesi durumunda karşı tarafın tedavi masrafını karşılar.

Evcil hayvanınız bu paket sayesinde göz ve kulak bakımı ve tırnak kesimi hizmetlerinin her birinden yılda birer kere ücretsiz olarak faydalanabilir.

Premium Paket’i seçmeniz halinde;

Neşeli Patiler Premium Paket, acil Sağlık Paketi'nde belirtilen acil durumlar da dahil olmak üzere sindirim, deri, kalp, idrar yolu, solunum yolu hastalıkları gibi birçok hastalığın da tedavisinin masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar. Premium Paket içinde Anlaşmalı Veteriner Klinik Ağı’nda evcil hayvanınızın muayene edilmesi, ameliyat olması, veteriner kliniğinde tedavi için kalması, dikiş atılması, serum takılması gibi yapılacak küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar poliçe limitleri dahilinde karşılanır.

Tüm bunların yanı, bu paket sıra evcil hayvanınızın yolda yürürken birini ısırması gibi başkarlarının sağlığını etkilemesi durumunda karşı tarafın tedavi masrafını karşılar.

Evcil hayvanınız bu paket sayesinde göz ve kulak bakımı ve tırnak kesimi hizmetlerinin her birinden yılda birer kere ücretsiz olarak faydalanabilir.

Evcil hayvanınızın başına gelebilecek acil durumlar nelerdir?

 1. Eşlik eden bulgu ve belirtilerle seyreden 24 saatten uzun süren ishal ve kusma
 2. Ciddi travmalar, trafik kazası, yüksekten düşme
 3. Bayılma, ayakta duramama
 4. Takipne (Artan Solunum Sayısı) ve taşikardi (artan nabız sayısı) ile seyreden ciddi akciğer problemi sebebi ile ortya çıkan Solunum Sıkıntısı
 5. İdrar yapamama
 6. Zehirlenme, toksik madde alımı. Köpeklerde çikolata , taze ve kurutulmuş üzüm, bazı bitkileri yemeye bağlı ortaya çıkan klinik tablolar.
 7. Köpeklerde Mide Dönmesi Gastric Dilatation volvulus GDVD
 8. Nöbet Geçirmek
 9. Koma ve benzeri Nörolojik Acil Durumlar
 10. Körlüğe sebep olabilecek ciddi göz problemleri (travma , enfeksiyon, yabancı cisim, kornea yırtılması, gözün yuvasından çıkması)
 11. Böcek ve uçan haşere ısırma ve sokmaları, Ciddi Alerjik Reaksiyonlar

Evcil Hayvanım Sağlık Sorunu Yaşarsa Ne Yapacağım?

İnternet sitesindeki Zurich Anlaşmalı Veteriner Kliniği Ağı’ndan bir veteriner seçilir.
Seçilen Zurich Anlaşmalı Veteriner Kliniği’ne gidilir.
Veteriner hekim
evcil hayvanınızı muayene eder ve mikroçip kontrolünü yapar.
Sağlık sorununun
sigorta kapsamında
olup olmadığı kontrol edilir.
Sağlık sorunu sigorta kapsamında ise evcil hayvanınız Neşeli Patiler sigortası güvencesiyle tedavi edilir.
Evcil hayvanınızın tedavisi Neşeli Patiler sigortası ile karşılanır.

Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda anlatılan süreç, Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında geçerlidir. Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağı İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Muğla, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Manisa, Mersin, Ordu, Gaziantep, Adana, Samsun, Çorum, Burdur ve Konya illerinde bulunmaktadır.

Zurich Anlaşmalı Veteriner Kliniği Ağı’ndan bir kliniğe gitmeden önce telefon ederek açık olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Neşeli Patiler sigortası kapsamında evcil hayvanınızın tedavi olabilmesi için mikroçip taktırılması gerekmektedir.

Tedavi masrafları Neşeli Patiler sigortanızın teminat limitleri dahilinde karşılanır. Katılım payı uygulaması kapsamında tedavinizin sadece %20’sini ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz.

Zurich Anlaşmalı
Veteriner Kliniği Ağı

Yukarıda anlatılan süreç, Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında geçerlidir. Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağı İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Muğla, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Manisa, Mersin, Ordu, Gaziantep, Adana, Samsun, Çorum, Burdur ve Konya illerinde bulunmaktadır.
Anlaşmalı Veteriner Kliniği Ağı’mızı sizin için genişletmeye devam ediyoruz.
Şu an size aradığınız ilçenin bağlı olduğu ildeki diğer Anlaşmalı Veteriner Kliniklerimizi önerebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Neşeli Patiler evcil hayvan sağlık sigortasına neden ihtiyacım var?
 • Kedi veya köpeğinizin başına bir sağlık sorunu gelirse Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında, evcil hayvanınızı bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz. Üstelik tahliller, röntgen çekimi ve ilaçlar da sigorta kapsamındadır.
 • Evcil hayvanınız birine bir zarar verirse, karşı tarafın tedavi masrafları karşılanır.
 • Evcil hayvanın beklenmedik masraflarını düşünmenize gerek kalmaz.
 • Evcil hayvanınızı tırnak kesimi, kuduz veya karma aşısı, göz ve kulak bakımı hizmetlerinden yılda birer kez ücretsiz olarak faydalandırabilirsiniz.
Kedime Neşeli Patiler evcil hayvan sağlık sigortası yaptırabilir miyim?
 • 6 ay ve 10 yaş aralığında, zorunlu tüm aşıları tamamlanmış kediniz için sigorta yaptırabilirsiniz.
Köpeğime Neşeli Patiler evcil hayvan sağlık sigortası yaptırabilir miyim?
 • 6 ay ve 8 yaş aralığında, zorunlu tüm aşıları tamamlanmış köpeğiniz için sigorta yaptırabilirsiniz.
 • Neşeli Patiler sigortası kapsamında, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesi uyarınca tehlikeli kabul edilen (Pitbull Terrieri, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, Prasa Canario, kurt veya bu ırkların melezleri ırklar) ırklar sadece Ayakta ve Yatarak Tedavi teminatlarından faydalanabilirler.
Standart Paket ve Premium Paket arasındaki fark nedir?
 • Standart Paket, evcil hayvanınızın yüksekten düşmesi, araba çarpması, alerjik şok geçirmesi, yabancı cisim yutması, zehirlenmesi, kalp krizi geçirmesi, 1 günden uzun süren kusma ve ishal gibi acil durumlardaki tedavilerini karşılar. Bu tarz acil sağlık sorunlarında hem Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında hem de diğer tüm veteriner kliniklerinde, evcil hayvanınızın muayene edilmesi, yatarak tedavisi ve ameliyatı, dikiş atılması, serum takılması gibi küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar Standart Paket kapsamında limitler dahilinde karşılanır. Acil durum tedavilerinde 1 hafta bekleme süresi vardır.
 • Premium Paket, Standart Paket’te belirtilen acil durumlar da dahil olmak üzere kaşıntı, tüy dökme gibi deri hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu, böbrek taşı, mide dönmesi, ülser gastrit, orta ve dış kulak iltihabı ve kanser gibi birçok hastalığın da tedavisinin masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar. Premium Paket için de hem anlaşmalı veteriner klinik ağında hem de diğer tüm veteriner kliniklerinde evcil hayvanınızın muayene edilmesi, yatarak tedavisi ve ameliyatı, dikiş atılması, serum takılması gibi küçük müdahaleler, röntgen çekilmesi, tahliller ve tedavide kullanılan ilaçlar poliçe limitleri dahilinde karşılanır. Bu pakette acil durumlar için 1 hafta, bunun dışındaki tedaviler için 3 ay bekleme süresi vardır.
 • Her iki paket de evcil hayvanınızın başkanlarının sağlığına zarar vermesi durumunda karşı tarafın tedavi masrafını poliçe limitleri dahilinde karşılar.
 • Ayrıca, her iki pakette de anlaşmalı veteriner kliniği ağında evcil hayvanınız için tırnak kesimi, kuduz veya karma aşısı, göz ve kulak bakımı hizmetlerinden yılda birer kere ücretsiz faydalanabilirsiniz. Bu hizmetler için 1 ay bekleme süresi vardır.
Neşeli Patiler evcil hayvan sağlık sigortası fiyatı neye göre değişiyor?
 • Ürünün fiyatı ve kapsamı, bütçenize ve ihtiyacınıza göre tasarlanmış olan Standart Paket ve Premium Paket arasında farklılık göstermektedir.
Evcil hayvanımın başına bir şey geldiğinde ne yapacağım?
 • Evcil hayvanınızın başına bir şey geldiğinde ne yapacağınızı bu linkten öğrenebilirsiniz.
Zurich anlaşmalı bir veteriner kliniğine nasıl ulaşabilirim?
 • Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağına bu linkten ulaşabilirsiniz.
Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağına gitmemin faydası nedir?
 • Anlaşmalı veteriner kliniklerinde poliçe limitleri ve kapsamı dahilinde sadece katılım payı ödeyerek evcil hayvanınızı tedavi ettirebilirsiniz. Ayrıca, belge toplamak durumunda da kalmazsınız.
 • Anlaşmalı veteriner kliniği ağı, sizin evcil hayvanınız için alacağınız hizmetteki memnuniyetiniz gözetilerek, her bir veteriner hekim ile tek tek görüşülerek oluşturulmuştur. Anlaşmalı veteriner kliniklerinde evcil hayvanlarınızı bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla tedavi ettirebilirsiniz.
 • Neşeli Patiler evcil hayvan sigortası kapsamında eğer Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağında evcil hayvanınızı tedavi ettirirseniz her iki pakette de yatarak ve ayakta tedavi masraflarınızın %80’i Zurich Sigorta güvencesi altındadır.
Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere gidersem, tedavi masraflarını nasıl geri alabilirim?
 • Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere giderseniz, veteriner hekiminizin Hasta Bilgi Formu’nu imzalı ve kaşeli bir şekilde doldurması gereklidir. 0 850 250 75 00 no’lu Zurich Sigorta Çağrı Merkezi’ni arayarak evcil hayvanınızı anlaşmasız kurumda tedavi ettirdiğinizin bilgisini vererek, inceleme sürecini başlatmanız gerekmektedir. Hasta Bilgi Formu ile beraber varsa tetkik çıktıları (MR, kan/idrar tahlili sonuçları vb) ve tedavi sürecindeki tedavi masraflarınızı gösteren fatura/fişi neselipatilertalep@zurich.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. İlgili belge ve dokümanların incelenmesi sonucu, uygulanan tedavi poliçeniz kapsamında ise poliçe limitleri dahilinde tedavi masrafınızın %60’ı size Zurich Sigorta tarafından ödenir.
Evcil hayvanıma mikroçip taktırmam gerekli mi?
 • Evet, evcil hayvanınızın bu sigorta kapsamında anlaşmalı veteriner kliniklerimizde tedavi olabilmesi için mikroçip taktırmak zorunludur.
 • Mikroçip, sigorta poliçesi satın alınır alınmaz takılabileceği gibi, sigorta kapsamında hizmet almadan hemen önce de takılabilmektedir.
 • Eğer evcil hayvanınızın mikroçipi varsa Zurich anlaşmalı veteriner klinik ağına giderek mikroçip numaranızı bildirmeniz gerekmektedir.
Neşeli Patiler sigortası genel şartları nelerdir?
Kedi ve köpeklerde en sık görülen hastalıklar ve belirtileri nelerdir?